Nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje kasmet darosi aktyvesnė. Akivaizdu, kad lietuviai priprato prie naujos valiutos - euro - ir elgiasi vis drąsiau. Tai lemia ir tai, kad vis daugiau kapitalo keliauja būtent į nekilnojamojo turto sektorių.
Šiame straipsnyje apžvelgsime individualių namų rinką, ypatingą dėmesį skirdami Kaunui ir Vilniui. Taip pat panagrinėsime naujausius NT projektus ir pateiksime naudingų patarimų perkant būstą.

Nekilnojamojo Turto Rinka Lietuvoje
Nekilnojamas turtas gali būti skirstomas į dvi dideles kategorijas: gyvenamąjį ir komercinį. Be to, gyvenamasis ir komercinis nekilnojamasis turtas gali būti skirstomas, į ekonominę, vidutinę ir prestižinę klases.
Gyvenamasis nekilnojamas turtas gali būti:
- Butai
- Individualūs gyvenamieji namai
- Sodybos
- Kotedžai
- Vasarnamiai ir taip toliau.
Komercinis turtas savo ruožtu yra dviejų rūšių - tai turtas, duodantis pelną ir turtas, sudarantis sąlygas gamybinei veiklai:
- Sklypai
- Patalpos ir panašiai.
Nekilnojamojo Turto Paieška Internetu
Nekilnojamojo turto paieška Capital.lt skelbimuose - paprasta. Paieškoje jūs galite nurodyti:
- Veiksmą (pirkti/nuomoti)
- Savivaldybę ar miestą, jei reikia - mikrorajoną
- Nekilnojamojo turto tipą (butas, namas, sklypas, kotedžas, sodyba, garažas)
- Kambarių skaičių
- Kainą (nuo-iki)
Galite rinktis ir detalesnę paiešką, kur yra galimybė nurodyti gatvę, įrengimą (visa apdaila, suremontuotas, dalinė apdaila, tvarkingas, remontuotinas, kita), pastato statybos metus, aukštą, aukštų skaičių.
Kampas.lt pateikiami kelių rūšių NT skelbimai. Čia galima rasti parduodamus namus ir butus, taip pat komercines patalpas ir sklypus. Skelbimų skaitytojams tikrai aktualu žinoti, kas ir kaip paskelbė skelbimus, nes namai ar butai iš pirmų rankų visada sulaukia daugiau dėmesio.
NT skelbimų tipai Kampas.lt portale:
- Vystytojo skelbimai
- Butai tiesiai iš statytojo
- Būstas iš NT brokerio
- Namas ar butas parduodamas be tarpininkų
Interneto skelbimai suteikia puikią galimybę palyginti kainas ir pasirinkti iš kelių galimų variantų visiškai nemokamai. Sklypai pardavimui pateikiami vis dažniau, ypač aplink didžiuosius miestus.
Labai svarbu aiškiai perskaityti (ir surašyti) skelbimą. Nes labai svarbūs momentai, pavyzdžiui, netoliese esantys prekybos centrai, mokyklos, parkavimo vietos yra būtent tos smulkmenos, kurios nulemia žmonių pasirinkimą.
CAPITAL Brokeriai Lietuvoje
CAPITAL brokeriai Lietuvoje jums padės parduoti, įsigyti arba išnuomoti bet kokios rūšies nekilnojamąjį turtą - nuo buto sename daugiabutyje iki prabangaus ir išskirtinio būsto senamiestyje. Nesvarbu, esate fizinis asmuo ar atstovaujate įmonę.
Esame komanda, galinti padėti vystytojams valdyti nekilnojamojo turto projektus nuo idėjos iki galutinio pardavimo. Teikiame visokeriopą pagalbą ir konsultacijas pradedantiesiems statytojams ir stambiems vystytojams. Lydime klientą nuo pat idėjos, rinkos analizės iki pilno NT projekto pardavimo.
Moderni ir taktiška brokerių komanda padės parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą - butą, namą, žemės sklypą, sodybą ar komercines patalpas. Dirbame su asmenimis, ieškančiais jiems patraukliausio nekilnojamojo turto tiek gyvenimui, tiek poilsiui ar investicijai. Pasikeisti seną būstą nauju paprasta, kai jūsų namų pardavimo ir pirkimo procesas yra vienose, profesionaliose rankose.
Kuo nekilnojamojo turto brokerio profesija skiriasi nuo kitų profesijų?
Atsiliepimai apie NT brokerius
Žmonės, kurie jau įsigijo būstą su NU:MO brokerių pagalba, dalinasi savo patirtimi:
- Atsiliepimas apie Danielių: Bendradarbiauti su Danieliumi buvo puiki patirtis. Jo lengvas ir malonus bendravimas, užkrečiantis pozityvumas bei komunikabilumas sukūrė sklandų ir efektyvų procesą. Danielius puikiai suprato mano, kaip pardavėjo, poreikius ir aktyviai atstovavo mano interesus. Jis yra puikus savo srities specialistas, turintis išsamias žinias ir atsakingą požiūrį į darbą. Jo nuoširdus įsitraukimas ir profesionalumas užtikrino sėkmingą sandorį.
- Atsiliepimas apie Mariną: Marina iš NU:MO puikiai padirbėjo parduodant mano butą. Pardavimas nebuvo greitas, bet mačiau dedamas pastangas ir tikėjausi, kad bus rezultatas. Taip ir atsitiko. Jūsų atidumas detalėms, organizuotumas, įžvalgūs patarimai ir profesionalumas nekelai jokių abejonių. Bendradarbiauti buvo visiškas malonumas. Dirbdamas su kitais NT brokeriais dažnai susidurdavau su arogancija, paviršutiniškumu ir pigiais pardavimų triukais dirbdamas su Marina jaučiausi, lyg bendraučiau su asmeniniu konsultantu, nuoširdžiai suinteresuotu mano gerove, o ne greitomis pajamomis.
- Atsiliepimas apie Nerijų: Nerijus iš NU:MO padėjo parduoti mano butą bei nusipirkti namą iš jo partnerių statytojų. Bendravimas visada buvo sklandus: niekada nebuvo skambutis per vėlai ar ne laiku, visi klausimai atsakyti iškart, visos užklausos dėl kokių nors pasikeitimų įvykdytos. Jokių nereikalingų emocijų, paslaugiai ir draugiškai.
Nauji NT projektai
Štai keletas naujų NT projektų Lietuvoje:
- ROOTHAUS: Vilniaus rajone, Bukiškyje, statomas naujas „premium“ klasės gyvenamasis kvartalas. Jame iškils dvidešimt individualių namų, bus įrengtos poilsio ir sporto erdvės su padelio ir teniso kortais.
- Spanguolių takai: Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas su nuosavu parku.
- Vokeriai: Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Horekus“ sostinės Mūrinės Vokės rajone pradeda gyvenamųjų namų kvartalo statybas. Kvartalą sudaro 44 vienaukščiai, dviaukščiai namai ir kotedžai.
- Niro: NT vystymo bendrovė „Homa“ Buivydiškių tvenkinių kaimynystėje pradėjo aktyvius mažaaukščio kvartalo statybų darbus. Per artimiausius metus dviem etapais čia planuojama išplėtoti 312 įvairaus ploto butų.
Investicijos į NT
Šiandien galite investuoti į vykdomą Kvartalą "Saulės Kalva" Klaipėdoje. Metinės palūkanos 10% - 12%. Užtikrintumo priemonė - Nekilnojamojo turto įkeitimas.
"Pavilnio svajos": naujas gyvenimo etapas Pavilnyje
Beveik 3 hektarų uždara gyvenvietė ribosis su Stanislovo Narutavičiaus g., pirmasis etapas bus Žemojoje gatvėje, antrojo etapo dalis bus Vinco Čeplinskio gatvėje. Planuojami 2 projekto vystymo etapai, pirmuoju etapu bus vystoma 20 namų, (40 butų), antruoju - 36 namai, (72 butai), iš viso 112 butų.
Kvartalą sudarys dviejų aukštų, sublokuoti namai, atitinkantys A++ energinio naudingumo klasę, gyvenvietėje prie tvenkinio bus įrengta apie 700 m2 žalioji zona su vaikų žaidimų aikštele.
Dvibučių namų kainos su daline apdaila nuo 209 000 eurų.
Pagrindiniai "Pavilnio svajų" skaičiai:
- Dvibučių namų plotai - 80 m² - 100 m²;
- Kvadratinio metro kaina - 2 326 €/m² - 2 612 €/m²;
- Namų kainos - 209 000€ - 235 000€.
Kaunas: Perspektyvus Miestas Investicijoms į Namus
Kaunas pastaruoju metu tapo vienu iš patraukliausių miestų nekilnojamojo turto investicijoms Lietuvoje. Miesto strateginė geografinė padėtis, sparčiai gerėjanti infrastruktūra ir konkurencingos būsto kainos pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek užsienio investuotojus.
Prieinamos Namų Kainos Kaune
Lyginant su Vilniumi ar kitais didžiaisiais Europos miestais, Kaune būsto kainos yra palankesnės, suteikiant gerą kainos ir kokybės santykį. Todėl namas Kaune - puiki investicija. Daugybė žmonių uždirba iš nuomos paslaugų.
Kauno Privalumai
- Strateginė geografinė padėtis
- Kultūra ir laisvalaikis
Vilnius: Sostinės Nekilnojamojo Turto Rinka
Vilniaus būsto rinka yra itin patraukli dėl nuolat augančios ekonomikos, didėjančio gyventojų skaičiaus ir gerai išvystytos infrastruktūros. Sostinė siūlo plačias investicijų galimybes tiek vietiniams, tiek užsienio pirkėjams.
Populiarūs Vilniaus rajonai
| Rajonas | Trumpas apibūdinimas |
|---|---|
| Senamiestis | Istorinė miesto širdis su unikaliu architektūriniu paveldu, siaurų gatvelių labirintais ir prestižiniais būstais. |
| Užupis | Menininkų ir bohemos rajonas, garsėjantis savo nepriklausoma „Užupio respublika”. |
| Žvėrynas | Žalias ir ramus rajonas netoli centro, žinomas dėl savo medinės architektūros ir prabangių gyvenamųjų namų. |
| Antakalnis | Vienas seniausių ir prestižinių rajonų su daugybe parkų, istorinių pastatų ir diplomatinėmis atstovybėmis. |